Yapımı bir süredir devam eden İlçemiz Akköy Köyü Merkez Camii’nin açılışı mübarek Kadir gecesinde yapıldı.
 Açılışı İlçe Kaymakamımız Rumeysa Sena KURT, Yalova Milletvekili Fikri DEMİREL, İl Genel Meclis Başkanı Yaşar DEMİREL, Termal Belediye Başkanı İsmail ATİK, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Selim KARAHAN, Yalova Belediyesi Başkan V. Halit GÜLEÇ, Ak Parti Milletvekili Adayı Meliha AKYOL , CHP Milletvekili Adayı Ertan ŞENER ile birlikte daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütleri ve halkımızın katıldığı büyük bir törenle İl Müftüsü Turgut AÇARİ’nin duaları eşliğinde gerçekleştirdiler.
Daha sonra açılışa katılanlarla camii’yi gezen İlçe Kaymakamımız camiimizin mimarisi ile büyük beğeni topladığını, köyümüz halkına camii’nin hayırlı olması ve vatandaşlarımızın ibadetlerinin ve dualarının kabul olması dileklerinde bulunarak Camii yapımında emeği geçen başta Akköy Köyü Merkez Camii Yaptırma Yaşatma ve Sosyal Dayanışma Derneği Başkanı Kamil ARMAN olmak üzere tüm Akköy köyü halkına teşekkür ettiklerini söylediler.
Program kapsamında ayrıca Akköy Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Süt Toplama Tesisinin de açılışı yapıldı.  Köyümüz halkının getirdiği sütlerin burada toplanarak satışının yapılacağının ve halkımızın bu şekilde gelir edeceklerini ifade eden İlçe Kaymakamımız merkezin köyümüz halkına hayırlı olmasını dilediler.
Açılış programlarının ardından halkımızın büyük katılım gösterdiği bir iftar yemeği düzenlendi. Mübarek Kadir Gecesi münasebetiyle verilen yemek duaların okunması ile son buldu.